מחפשים web server? מצאתם!

Web Server לגישה מכל מקום שרק תחשבו עליו* web server לגלישה מהירה.

* המלצות לחברות הטובות שיותר בענף!

* נפחי אחסון גדולים.

* פתרונות מקצועיים לבעלי אתרים לשיפור חוויית הגלישה.

* שירות סביב השעון.

הדבר הראשון ששואלים חברת אחסון אתרים – על איזה web server אתם עובדים.

web server זה שרת אינטרנט שמאחסן עליו דפי אתרי אינטרנט. כל אתר בנוי מדפים ולכל דף יש כתובת בתוך כתובת הדומיין שלנו והגישה לדפים נעשית דרך ה- web server. כל מחשב בעל נתוני חומרה חזקים יכול להיות web server רק צריך להתקין עליו תוכנה מתאימה שיודעת לקשר בינו לבין האינטרנט. בדרך כלל, השירות כולל גם חבילת תכניות כמו דואר אלקטרוני, תכנת ניהול ופרוטוקולים לבנייה והפצה של דפים באתר. הגישה לדפי האינטרנט באתר נעשית באמצעות פנייה ומענה, כלומר, נשלח סוג של בקשה לצפות בדף מסויים והשרת מגיב בהפניה לדף המתאים. כמובן שמרגע שנעשית הפנייה ועד לתגובה צריך לעבור זמן קצר ביותר, כיון שהגולש לא אמור להרגיש בעיה כלשהי או זמן תגובה ארוך. יש מספר תוכנות שרת נפוצות בעולם של אפאצ'י, מיקרוסופט, סאן ועוד, כאשר מספר אתרי האינטרנט הפעילים גדל באופן מתמיד בעולם, כמות הפניות והתגובות מאתרים גדלה באופן מתמיד.

עד כמה חשובה לכם הגישה לדפי האתר?

גולש שיצטרך להמתין עד לקבלת תגובה מאתר, ינטוש את האתר ויעבור לאתרים אחרים. קבל היעד שלכם צריך להיות מנוטר ועליכם לדעת מספר נתונים בסיסיים לגבי קהל היעד הזה ולעקוב אחרי מנהגי הגלישה שלו מעת Web Server לגישה מכל העולםלעת. כעת מובן מאד מדוע יש חשיבות רבה ל- web server שאתם עובדים איתו וכל פעולה שנעשית דרך האתר שלכם מופעלת על ידי אותו השרת. זו יכולה להיות פעולה של תקשורת עם מחשבים אחרים, שליחת דואר אלקטרוני, הפצת דפי אינטרנט חדשים, עדכון דפים קיימים, שיתוף קבצים מסוגים שונים, הפעלת יישומים למיניהם, הדפסות, הצפנות ועוד. למעשה כל אלה מתבצעים באמצעות תוכנת web server כאשר התוכנה עצמה צריכה להיות מותקנת על גבי מחשב חזק שנקרא שרת אינטרנט או בשמו באנגלית web server.

הבסיס להשרדות אתר אינטרנט

לכל מי שיש לו אתר צריכה להיות אפשרות לבדוק ולנטר את אופי הגלישה באתר באמצעות כלים מסויימים. אותם הכלים אמורים להיות זמינים לחברות אחסון אתרים ובעת בניית האתר על בעל האתר לדעת שירצה בעתיד לבחון את נתוני הגלישה והיציבות. ישנם גם כלים חינמיים זמינים ברשת ויש כלים יותר מפותחים ומשודרגים שיכולים לנטר תוצאות נוספות בחתכים שונים. בדרך כלל אם חברת האחסון רצינית ומכובדת, היא תדע להציע שירותי ניטור כאלה. השירותים חשובים למען פיתוח האתר. נתונים נוספים חשובים בבחירת web server הם בכמה מערכות הפעלה יכול לתמוך השרת, עד כמה הוא יודע לעבוד טוב עם כולן וכמה מהר הוא יכול לעבוד במתן גישה לאתר, בפעולות מגוונות ואפילו מקבילות.