קניית דומיין לאתר האינטרנט שלך על מנת להבטיח גלישה של מגוון אנשיםמחפשים קניית דומיין? מצאתם!

* קניית דומיין בישראל ובחו"ל.

* אתרים מורשים באיגוד האינטרנט הבינלאומי.

* הדרכה ועזרה בבחירת שם לרכישת דומיין.

* אפשרות לשירותים נלווים: אחסון, בניית דפי נחיתה ועוד.

למה צריך דומיין ומה זה קניית דומיין?

לכל אדם יש מספר תעודת זהות ייחודי לו אך לא ייתכן שיהיה עוד אדם עם מספר תעודת זהות זהה. המטרה הינה זיהוי מוחלט וודאי של אותו האדם. ייתכן שמספר אנשים יגורו באותו הבניין או באותה העיר אך מספר תעודת זהות נושא רק אדם אחד ביקום. לכל אתר אינטרנט גם יש מספר "זהות" כזה. המטרה היא שמבקרים שיחפשו אתר אינטרנט מסויים לא יגיעו לאתר אחר אלא אליו בלבד. כל מספרי הזהות נמצאים על מחשב וכאשר אנחנו למעשה מקלידים שם של אתר, השם הזה "מתורגם" למספר, המספר "נשלח" לאותו המחשב שבודק את המספר ומנתב את הגולש לאתר המסויים. כיון שקשה מאד לזכור מספרים ארוכים, משתמשים בשם אתר, שבדרך כלל קל יותר לזכור אותו, ובעזרת תוכנה, השם מתורגם למספר הזהות של אותו האתר ומאפשר גישה לאתר. לשם הזה קוראים בלועזית דומיין Domain וכדי שנקבל את הזכות להשתמש בשם מסויים אנחנו מבצעים רכישת דומיין.

מתי ואיזה שם דומיין לרכוש?

אז הגיע הרגע הגדול והאתר שלנו מוכן להפעלה, אך אין לו עדיין שם. נבחר שם קליט ואולי אפילו מוכר וניגש למלאכת קניית דומיין. ייתכן מאד שבזמן הקנייה נגלה שיש כבר אתר בשם הזה ואז נצטרך לשנות את האתר שלנו קניית דומיין יתבצע רק לאחר בדיקה קפדניתשכבר מכיל מידע הכולל את שם האתר והפניות לעמודים בתוך האתר ונגרום לעצמנו עבודה ארוכה ומיותרת. לכן, יש לבצע רכישת דומיין בשלב מוקדם מאד. כך נוכל להבטיח לעצמנו שם ייחודי לנו, מתאים לתוכן האתר ולשם העסק שאותו נרצה ולא נזדקק לבצע שינויים בשלב מאוחר יותר. שם הדומיין שלנו ילווה אותנו וזה למעשה המיתוג של העסק שלנו. לאחר קניית דומיין נוכל להתחיל ולמתג את האתר שלנו ולבנות את התדמית שאנחנו זקוקים לה כדי לקדם את העסק.

עד כמה חשוב השם של האתר? מדוע ליחס חשיבות כל כך רבה לקניית דומיין?

כאשר אתר נקרא בשם שאינו מתאר את מהות האתר או אינו קשור לסוג פעילות האתר, הרי שקיימת סבירות גבוהה שיתקשו להגיע מבקרים לאתר שלנו. יש לנו טיפ קטן עבורכם – נרצה לבחור שם כזה שלמעשה מהווה מילת או ביטוי מפתח באתר שלנו. אם יש לנו אתר שקשור בספרים, רצוי לשקול בחירת שם שמכילה את המילה Book  או Books. מדוע באנגלית? לא כל התורה על רגל אחת, אבל נכון להיום, שמות האתרים באנגלית "מובנים" למנועי החיפוש ושמות בעברית אינם מובנים להם. שם בעברית זה נחמד אבל אינו תורם במאומה לקידום האתר שלכם. כמובן שנדרשות פעולות נוספות לקידום האתר, אך רכישת דומיין בשם מתאים זהו הצעד הראשון בדרך לקידום המיוחל.