חשיבות אתר האינטרנט

"עולה עולה לנו כמה זה עולה לנו?" שיר ששר שלמה ארצי אשר מניע את רובנו אשר אנו מגיעים לנקודה בה אנו מתבקשים לשלם על מוצר שדרשנו.כידוע לכולנו, האינטרנט תפס תאוצה בשנים האחרונות וכיום הוא תופס נדבך רב מחיינו, רבים מאיתנו קוראים חדשות באינטרנט, רכילויות, מתעדכנים במחשבתם של חברינו דרך רשתות חברתיות ואפילו מבצעים קניות דרך האינטרנט.

לבן של השכנה יש אתר, לדוד מאמריקה יש אתר, גם אני רוצה!

אם גם בראשכם עברה המחשבה שאולי גם לכם מגיע לבנות אתר או פשוט לרכוש אחד כזה אז כדאי שתדעו מה העלות ובמה היא כרוכה.

בניית אתר אינטרנטי דורשת בראש ובראשונה דומיין, דומיין הוא בעצם שם, כמו שכשנולדנו ההורים שלנו נתנו לנו שם אשר ייצג אותנו כאשר פונים אלינו, גם אתר אינטרנטי זקוק לשם אשר יפנה אליו את דורשיו כאשר "יקראו בשמו".

בשונה משם פשוט לילדינו, דומיין לאתר הוא ייחודי ולא קיימת אפשרות ששני אתרים יהיו בעלי אותו דומיין מדויק.

ישנם מגוון רחב של חברות אשר מציעות דומיין במחירים שונים, ובחירה נבונה באחת מהמוכרות תהיה נכונה.

כמה עולה בניית האתר?

לאחר שהשגנו שם לאתר שלנו (כל הכבוד לנו) אנו זקוקים לאתר עצמו.

לפני שאנו פשוט פונים לאחת החברות אשר מציעות את שירותיה לבניית אתרים אנו צריכים לחשוב על מטרת האתר, האם אתר יהווה רק כקיר מידע? האם האתר יהיה אינטראקטיבי? האם חשוב לנו שהאתר "יקפוץ" בין הראשונים בחיפוש מאחד מנועי החיפוש המוכרים?

אתר אינטראקטיבי כאמור יעלה לנו יותר מאשר אתר שמטרתו רק להציג מידע, מכיוון שאינטראקטיביות דורשת אמצעים רבים יותר מבונה האתר.

ישנם מספר דרכים לבניית אתר:

הזולה

בנייה עצמית – ניתן לבנות אתר לבד ללא צורך בחברה חיצונית אשר תעשה את הבנייה עבורינו, דבר הדורש ידע טכני וחוש עיצובי.

היקרה והפשוטה

שיטה זו דוגלת בבחירת חברה אשר כוללת השגת דומיין, אחסון האתר, בנייתו, עיצובו וקידומו.

עיצוב האתר

לאחר שהחלטנו מה מטרת האתר עלינו לעבור לשלב בו אנו חושבים על תצוגת האתר, עיצוב אתר הוא אחד מאבני הדרך החשובים בבניית אתר איכותי אשר מטרתה להגביר את יכולת הניווט באתר והנאת המשתמש באתר.

ישנם מגוון רחב מאוד של חברות אשר מתעסקות בעיצוב אתרים ובתחום זה אל לנו להתפשר על הטוב ביותר מכיוון שזוהי התדמית של האתר, כאמור כמו שאנו מעוניינים שהילד שלנו לאחר שקיבל את שמו (דומיין) יהיה יפה יותר, כך במקרה הזה נצטרך לשלם יותר.

קידום אתרים

לאחר שאתר כבר מעוצב כיאה למשתמשיו ולבעליו, הדבר האחרון והסופר חשוב הוא קידום.

קידום אתר זהו בעצם המדד שקובע באיזה מיקום האתר יוצג כאשר נחפש עבורו בצורה כזו או אחרת באחד ממנועי החיפוש.

כולנו רוצים שהאתר שלנו "יקפוץ" ראשון כאשר יחפשו עבורו, אך קידום ברמה כזו דורש השקעה כספית, כמו שאנו מעוניינים שהאתר בעצם יבצע את מטרתו על הצד הטוב ביותר אנו נידרש (אם יש צורך בכך) לשלם סכום חודשי ולא זעום על מנת שהאתר שלנו "יקפוץ" בין הראשונים בחיפוש באחד ממנועי החיפוש. אתר אשר מקדם אתרים בתצורות שונות, אשר מחיר הקידום נקבע בהתאם לתחרות בתחום בו האתר משתתף.

בניית אתר יכולה לנוע בין מאות לאלפים, לכן עלינו לשקול היטב מה מטרת האתר וכמה רחוק אנו מוכנים ללכת עבורו.